| Debby2409 a întrebat:

Cam cat costa la petshop-uri o veverita siberiana? Credeti ca as face o alegere buna daca as cumpara o veverita?

Răspuns Câştigător
| KinderBeeeib a răspuns:

Pai depinde de unde o iei.De la crescatori sau de pe net sunt reduceri dar in pet-shop poate ajunge pana la 500 lei ( 5 milioane ) sau si mai scump.

Sa ai o veverita e o responsabilitate foarte mare si ii trebuie o cusca foarte mare si sa ai mari precautii daca vrei sa ii dai drumul prin casa.Trebuie sa o pui la o temperatura exacta happy iar cusca trebuie sa fie amenajata exact cu jucari si tot ce ii trebuie.

Succesc cu veverituca. Funda?

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Daca nu ai cusca iti rupe perdelele si tot de prin casa.e alegerea ta.

| m00n a răspuns:

La mine, in Constanta, este 120de lei una.E nebuuuuna si sare si alearga si e foooarte nestatornica din cate am vazut.Dar e super draguta:X Decat un hamster mai bine o veveritastraight face

Răspuns utilizator avertizat
| Thia a răspuns:

Buna Debby!
Veverita costa in jur de 300lei.
Eu iti spun din experienta, ca nu e bine sa ai o veverita daca stai la bloc. Si eu am avut una, si s-a sfarsit urat, deoarece, la bloc nu poti sa ii acorzi libertatea de care are nevoie. Pe cand la casa, ii poti oferi o cusca m. mare in care sa se poata misca.