| Katherina99 a întrebat:

Buna, cum pot face doi caini sa se imprieteneasca? Mi-am luat azi un catel de talie mica, iar acasa am legat in lant un caine mai mare. Cand i-am apropiat e si normal ca a inceput sa latre la el ca un turbat. Cum sa-i fac sa se „inteleaga", mi-e frica sa il las pe afara ca nu cumva sa il muste.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă sunt de același sex, ies scântei, altfel nu

| Începătorul988 a răspuns:

Asa am si eu. Un caine lup un lant, si o yorkshire jucausa, care se tot plimba si face toate prostiile pe afara. Sincer, cand se duce la lup, se pune in c*r si o priveste fix, aproprie boticul, si cealalta catea nu ii face nimic. Chiar are tendinta sa se joace cu ea. Daca nu se suporta unul pe altul nu prea ai ce le face... asa aveam caucazian(pui), cand se apropria de lup il batea...

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Cu timpul se va obisnui cu prezenta lui si va stii ca face parte din "haita". Rabdare, asa e la inceput.

| Raducons a răspuns:

Se va obisnui in timp cu el si nu o sa mai latre cand il vede, poti sa lasi cainele mic sa stea pe afara ca sa il vada cat mai mult, nu are cum sa il muste daca e legat.

| Katherina99 explică (pentru Raducons):

Problema e ca asta mic se duce la acela mare zici ca are magnet laughing) si de aia ziceam

| Raducons a răspuns (pentru Katherina99):

Daca se intampla sa il muste nu se va mai duce, dar cred ca nu se va intampla, incearca sa te duci cu cel mic sa vezi ce face in prezenta ta si daca vrea sa il muste sa il certi. poate tine, oricum in timp o sa fie prieteni, si o pisica se imprieteneste apai un caine

| HerculePoirot a răspuns:

Put them toghether in the same room and hope for the best laughing