| Andrei_3936 a întrebat:

AM O PROBLEMA FOARTE MARE! Azi dimineata am iesit afara din casa, si ce credeti? O turma de caini(erau 6 caini acolo, printre ei erau si 2 caini ciobanesti). Au inceput toti sa am alerge! Si toti erau la cotetul catelii mele.Am vrut sa ii alung, dar si cateaua mea a latrat la mine, am luat o bata si am inceput sa bat cu ea in pamant, dupa aceea aproape m-a muscat un caine! SI SUNT SINGUR ACASA! CAND MA UIT PE GEAM SA VAD DACA AU PLECAT, INCEP SA LATRE TOTI. Daca mai ies odata afara(nu vreau sa aflu ce se va intampla). si peste o ora trebuie sa plec! CEL CARE MA AJUTA PRIMESTE FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Borgir a răspuns:

Cainele iti simte frica! Iesi cu incredere si fara frica si nu vei patii nimi, caanii au si ei un lider oricat de dezorganizatii ar parea.Invinge liderul si stapanesti haita.

2 răspunsuri:
| bianca154 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica de nici un caine! uita-te in ochii lui si da-i de inteles ca tu esti mai tare ca el. daca e sa mergi pe langa el, mergi la viteza normala, nici prea incet nici prea repede. daca mergi incet crede ca te pregatesti de atac. daca mergi prea repede crede ca fugi de el, pentru ca ti-e frica de el

| 12102007 a răspuns:

Si eu am o,, turma; de caini in spatele blocului si toti vecini mei sunt terorizatii de ei stapana lor care ii aduna dupa strada e chiar vecina cu noi pe scara va vine sa credeti? da si eu ca sa ii evit o iau pe partea cealalta a blocului, banuiesc ca si tu ai o parte cealalta nu? foloseste-o bafta si ai grija!