| Diana559 a întrebat:

De curând mi-am achiziționat un papagal, (micul Alexandar ) este fata și are 3 ani. Speriata nu este doar ca mă musca și când ii pun de mâncare vine sa m-a muste, musca foarte tare de îți da sângele. Ce pot sa ii fac sa nu mai muste? De dat nu as vrea sa o dau ca îmi pare rău de ea. Multumesc!

3 răspunsuri:
| AlexDarius3 a răspuns:

Poarta manusi.

| nicol2 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea pe un ton bland ca asa iti va simti vibratia pozitiva si te va accepta.Acum ea se simte in pericol de aia te ciupeste de maini.Cu timpul o sa se obisnuiasca cu tine si o sa te accepte.

| LLL666 a răspuns:

Vorbește cu ea. Dă-i drumul prin casă să zboare mult.