| FunkyBaby a întrebat:

deci cainele meu a fost azi ok si acum cateva minute i-au paralizat dintr-o data picioarele din spate si cele din fata doar putin mai poate sa stea pe ele, arde si respra greu ca si cum i-ar fi sete rau dar nu vrea sa bea.de ce are simptomele astea si ce trebuie sa fac?

8 răspunsuri:
| Tavy100 a răspuns:

Cred ca e in calduri, dar nu te baza pe asta si cheama un veterinar si o sa vada el.

| rozbombon a răspuns:

Poate din cauza calduriisad.
Eu te sfatuiesc sa mergi cu el urgent la un veterinar pentru orice eventualitatehappy

| Adele29 a răspuns:

Ar trebui sa merge repede la un medic veterinar sa ii faca o injectie altfel se va muri.Eu am avut o catelusa si s-a intamplat la fel am mers si i-a facut o injectie apoi am hranito cu lapte cu seringa ca nu manca si si-a revenit.

| FunkyBaby explică:

Daca nu pot sa o duc momentan la veterinar ce as mai putea face? sad

| Adele29 a răspuns (pentru FunkyBaby):

Asteapta pana maine dimineata si du-o hraneste-o tu cu lapte cunva dai cu biberonul sau cunva

| FunkyBaby explică (pentru Adele29):

Mersi de ajutor^.^ si-a revenit.i-am dat lapte si am dat drumu la aerul conditionat putin.i-a fost rau de la soare.

| Rodyka2012 a răspuns:

Ar trebui sa te adresezi repede la un veterinar, ar putea fi ceva grav sau pur si simplu de la soare sa aiba radiatii, eu am avut aceias problema cu pisica.

| Kidakidutza a răspuns:

Si cainele meu facea la fel du-te cu el la veterinar si afla ce are