| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 5 pisici mari, dintre care 2 dintr ei,una de rasa si unul normal erau foarte buni "prieteni" ea e pisica si el era motan,se jucau mereu impreuna si nu stateau unul fara altu,parca erau impreuna,se iubeau atat de mult,cand le dadeam mancare ea nu manca pana nu se ducea si il aducea si pe el se comportau exact ca oamenii, problema e ca ieri un tampit se sofer mi-a calcat motanul dupa care plang si acum, era unul special...si de atunci pisica sta numai suparata,de abia mananca,nu se joaca,se sperie de orice zgomot auzit,parca numai e ea,inteleg ca e si ea trista,dar cum sa fac sa numai fie asa,daca o mangai numai toarce si pleaca,sta numai singura,nici cu ceilalti pisici nu se joaca,nu stiu ce sa ii fac,m-am uitat aseara la ochisorii ei, parca avea lacrimi in ochii, sta mereu in locul unde stateau ei 2 in pat intr-un colt,numai acolo doarme, nu stiu ce sa ii fac si imi e mila de ea de numai pot, un sfat?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. Nu prea ai ce sa ii faci, cu timpul o sa isi revina, poti sa o mangai si vorbesti cu ea, imi pare rau pentru pisoi. poate cand o sa iti revii si tu, o sa isi revine si pisica ( animale simt tristetia, si uneori i-au tristetea de la stapani).