| Denisse14 a întrebat:

Eu am doi hamsteri mascul si femela. Si vad ca fata duce rumegus in casuta. De ce face asa? [funda.]

Răspuns Câştigător
| HenkyPenky a răspuns:

Acum am vazut, femela si mascul zici? laughing)) O s-avem un nepotel, in cazu' tau 4-5. happy Stii ca nu e ok sa ii ti asa, nu? Ca se inmultesc la modu' grav. big grin

22 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Am avut vreo 20 de hamsterii si o sa-ti fie greu daca se vor imulti multi. daca face doar o serie e ok dar apoi sa-i despartii ca se imperecheaza rapid.
Si faza aia ca isi duc rumegus in culcus e doar ca vor sa-si faca un culcus asa fac si la mine eu le dau mai multe sa isi care in culcus.Lasa-mi id-u pentru mai multe informatii.

| Isabelamaria21 a răspuns:

Doarme pe el

| Marian619 a răspuns:

Se pregateste pentru miracolul vietiilaughing

| Azµre a răspuns:

Iti face culcus poti sa le dai hartie igienica fasii fasii si ai sa vezi cum o ia si isi face culcus cu ea happy nu o sa iti vina sa crezi ce poate face laughing

| Demise a răspuns:

Aşa făcea şi hamsterul meu. Vrea să aibă un culcuş confortabil laughing.

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns:

Isi mobileaza locuintawinking

| Denisse14 explică (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Nu prea stiu cum isi mobileaza ei locuinta cu rumegus.laughing Nu sunt primii hamsteri pe care ii am, e a doua tura. Si din nou, e prima oara cand vad ca fac asta. Dar e si asta o idee. happy

| Valentyn22 a răspuns:

Cred ca ai sanse mari sa faci o familie mare de hamsteri laughing.

| Ioanadulcik a răspuns:

Pai asa fac hamsterii cand femela are pui.peste un timp o sa ai pui de hamster... faelicitari! happy

| tunary a răspuns:

Isi construieste adapostul pe placul ei sau este gestanta si se pregateste de nasterea puilorhappy

| HenkyPenky a răspuns:

Isi face culcus, asa fac majoritatea. happy

| Denisse14 explică (pentru HenkyPenky):

Pai,eu ii am cam de vreo 2 luni jumate si nu a mai facut asa niciodata. E prima data cand vad ca fac asta. Si crede'ma ca stau mult cu ochii pe eilaughing.

| Denisse14 explică (pentru HenkyPenky):

Faza e ca nu ma deranjeaza sa am pui de hamster. Ba chiar mai bine. laughing Am ce face cu ei. happy

| HenkyPenky a răspuns (pentru Denisse14):

Sa-ti traiasca si cei doi si viitorii:*

| Denisse14 explică (pentru HenkyPenky):

Mersi. :* De'ar fi asa.

| Denisse14 explică (pentru HenkyPenky):

Ce bine ai zis'o.Azi mi-a facut 5 puisori scumpi si micuti laughing. love struck

| HenkyPenky a răspuns (pentru Denisse14):

Acum am vazut, femela si mascul zici? laughing)) O s-avem un nepotel, in cazu' tau 4-5. happy Stii ca nu e ok sa ii ti asa, nu? Ca se inmultesc la modu' grav. big grin

| PuFaRiNaIsThEoNe a răspuns:

Le este frig roaztoarele fac asta! le este frig sau simt ceva aer venind dintr-un colt si ii astupa gaurile ca sa numai le simta.sau vor sa-si faca culcus...is bine n-ai frica!:*

| Denisse14 explică (pentru PuFaRiNaIsThEoNe):

Stiu ca's bine, nu am ingrijorari privind starea de sanatate. Cat despre curent, nu prea stiu de unde. Ei stau in acvariu d'ala de plastic. happy

| PuFaRiNaIsThEoNe a răspuns (pentru Denisse14):

Eee atunci. vor sa faca un patul cat mai confortabil.

| SpatariuMihaela a răspuns:

Pai inseamna ca e insarcinata szi mai bine ii separi daca nu vrei sa te trezesti cu mai multi hamsteri.Cel mai bine cauta pe cineva care vrea pui de hamster, dar mai astepta putin.sa vezi daca ii creste burtica