| denisa1408 a întrebat:

Buna,eu îmi doresc o pisica, iar părinții mei nu vor.Cum ii pot convinge?
Apropo,eu vreau sa adopt una, sa fac bine unui animaluț.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Asta ar putea fi un motiv, ca nu se simt bine ca pisica sa-si faca nevoile in casa, sa miroasa a urina de pisica.
Mai astepata 1 an de zile, timp in care ofera-te sa faci treburi in casa, ca sa vada ca esti responsabila si pot avea incredere in tine.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parul de pisica prezinta 3 riscuri: parul in sine intrat in plamani, parazitul Echinococcus si alergiile pe care le provoaca. Deci tinerea unei pisici in casa implica mari responsabilitati: periajul des, tratament, mancare speciala si sa nu fie lasata pe afara. Probabil de casta le este frica parintilor!

| Violleta2022 a răspuns:

Intai incearca sa aflii de ce nu vor sa adopti pisicuta, fiindca trebuie sa existe un motiv.

| denisa1408 explică (pentru Violleta2022):

Am încercat și a spus ca:,, Nu vreau"

| Violleta2022 a răspuns (pentru denisa1408):

Mai incearca...sa vezi de ce nu vor.
Stai la bloc sau casa?

| denisa1408 explică (pentru Violleta2022):

Bloc…

| Violleta2022 a răspuns (pentru denisa1408):

Asta ar putea fi un motiv, ca nu se simt bine ca pisica sa-si faca nevoile in casa, sa miroasa a urina de pisica.
Mai astepata 1 an de zile, timp in care ofera-te sa faci treburi in casa, ca sa vada ca esti responsabila si pot avea incredere in tine.

| Adriana45 a răspuns:

Este lăudabil faptul ca vrei sa faci bine unui animalut.
Părinții de obicei cedează de dragul copilului și îl lasă să adopte un animalut. Dacă le promiți ca ai grija de ea și ca ești responsabila poate ajuta. Eu am găsit pe strada o pisicuta foarte mica și neagra cu ochii ca margelutele, foarte drăguță.

| denisa1408 explică (pentru Adriana45):

De as găsi și eu una as adapta-o imediat…