Întrebare recomandată | Sekaci_Elena_1967 a întrebat:

Buna mă numesc Elena și am un bichon malteze de 2 ani și 2 luni, de o săptămână am observat că nu mai este așa jucăuș și nu mai urca nici în pat nici cele 3 trepte de la casa,ii scapă piciorul din fata dreapta și da cu boticul de pământ,dar am observat că și picioarele din spate nu se poate tine bine pe ele,merge puțin și se așează și nu mai vrea sa meargă, și îl duc in brațe. abia luni reușesc să merg la doctor.

Răspuns Câştigător
| DumnezeuFieCuTine a răspuns:

Nu-l predispune la efor, daca stai la casa si ai scos catelul afara, fara sa fie sub supraveghere s-ar putea sa se fii lovit acidental, si catelul meu s-a lovit in usa de la apartament, am fost cu el la veterinar la pansat iar dupa 3 zile a inceput sa isi recapete 'pofta de viata'. Insanatosire grabnica catelului

2 răspunsuri:
| Maria1932 a răspuns:

Du-l la un veterinar☺

| cyupaku a răspuns:

Din cate stiu atunci cand nu poate tine si picioarele din spate e o problema mai grava, care pleaca uneori de la coloana si trebuie dus la veterinar deoarece e posibil sa fie si o carenta in organism, lipsa de calciu sau minerale