| Eusuntaici a întrebat:

Maine am 1 saptamana de cand am un catel.Mentionez ca pe 29 face 2 luni.Am fost la veterinar si i-am facut un vaccin, iar de 2 zile nu este deloc bine,nu mananca, doarme si vomita.Am intrat pe net si am vazut ceva despre parvoviroza.Ma voi duce la veterinar cu el dar nu vreau sa-l pierd pana atunci.Va rog frumos sa ma ajutati cei care imi puteti da niste sfaturi!

6 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Nu ai ce-i face, mergi urgent findca orice secunda conteaza in tratarea acestei boli.

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Va fi bine, dai lapte.

| RedNose a răspuns (pentru NuAmGasitUnNume):

Cea mai mare greseala faceti dand lapte cainelui cand se simte rau. NU E BUN!
De exemplu, daca e otravit si i se da lapte, acesta ajuta la digerarea mai rapida a otravii, deci automat duce mai repede la moarte.

| NuAmGasitUnNume a răspuns (pentru RedNose):

Ok imi pare rau, eu asa am procedat.

| PitBul2C a răspuns:

Ingrijestel!

| onitzaoana a răspuns:

Poate are indigestie sau vezi sa nu aiba ceva la ficat(si al meu are aceeasi problema acum si sunt disperata, dar am fost cu el la medic)...chestia cu dormitul este foarte normala la varsta de 2 luni cainii sunt campioni la sportul numit somn....stai calm in privinta asta si pe viitor