| BiancaSweetGirl a întrebat:

Unul din papagalii mei (Paco) e bolnavior...doarme tot timpul, sta cu penele infoiate, cu capul in pene si mananca toata ziua.Am fost cu el la veterinar, iar acesta m-a intrebat ce are, i-am zis ce are si a zis ca nu are ce sa-mi dea decat antibiotice... mi-a spus sa-i dau in fiecare zi un sfert de pastila in apa timp de 3 zile si asa am facut, dar se simte din ce in ce mai rau sad
Ce pot sa mai fac? il iubesc enorm si nu vreau sa-l pierd crying

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Ti-am mai raspuns o data dar nu a aparut raspunsul.
uite ce zice aici legat de antibiotice la punctul 5, de aceea se simte rau, dar in final se poate vindeca, ia aminte.

http://www.animale-iubite.ro/sanatatea_papagalilor-a88.html

in general papagalii daca sunt bolnavi cam greu se pot vindeca pentru ca sunt mici,nu sunt precum cainii sa-i bagi in perfuzii sau mai stiu eu ce.
am avut si eu papagali,stiu cum e,sa-ti moara,dar asta e, decat sa sufere, mai bine...
oricum, bafta si sanatate puisorului tau!

4 răspunsuri:
| Kennysa a răspuns:

Deci doctorii astia sunt mai nepriceputi pe zi ce trece,dai fructe si legume pentru vitamine,du-l la alt medic,stai langa el,ii poti lua o jucarie noua poate va fi tentat sa se joace macar putin, dar trebuie luate masuri urgenta, succes!

| DeathTheKid a răspuns:

Exista o clinica de animale in bucuresti.acolo doctorii stiu mai multe ca toti veterinarii din Romania si nah desigur o sa coste mai mult, insa poate ei te vor ajuta

| elena999 a răspuns:

Papagalii nu sunt ca oamenii ca doctorii sa poate sa ii opereze sau sa le zica ce are si gata! Ei sunt foarte sensibili si se pot imbolnavi foarte usor.Si eu mi-am pierdut papagalul.M-am speriat foarte tare si dupa ce l-am gasit mort am plans foarte mult.Nu stiu daca te-am ajutat prea mult insa iti urez succes si sper ca papagalul tau va trai.Noroc!

| Daniel_Daxtarmafia_1995 a răspuns:

Fii atent! Daca chiar il iubesti citeste asta http://www.animalutze.com/articole/ingrijire-perusi-alina.php