| Simonnnna a întrebat:

Buna, mi-am tuns cainele (bichon maltez) acum cateva zile la veterinar, de atunci nu se mai joaca cu mine, nu ma mai baga in seama si nu stiu ce sa fac, de abia ca mai mananca sau bea apa, trebuie sa ii dau eu in palma. Cainel are 1 an.
Ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
| ILoveMarshmallows123 a răspuns:

Eu cred ca este asa fiindca este speriat. S ar putea si sa se fi imbolnavit. Al meu face la fel dar nu l am tuns. Cauta un veterinar care este deschis. Nu cred ca este ceva grav daca mananca din palma ta. Eu zic sa il duci la veterinar pentru ca nu stiu exact boala lui sau ce are. Ar putea avea si capuse. Fa o vizita la veterinar. Nu o sa strice

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este supărat pe tine.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Mulți câini au problema asta, o perioadă, până se obișnuiesc cu tunsoarea. Chiar și cu alți câini sunt distanți uneori.