| cipailina a întrebat:

Papagalul meu (femela) mi-a facut 2 oua si inca sunt intregi, in acest moment sunt in cuib iar masculul e intr-o cuite in care sa poata respira (cand pun ouale in cuib ii separ). Femela nu sta pe oua si nu stiu de ce, intr-adevar nu-i las ouale in cuib zi si noapte ci doar de vreo 3-4 ori pe zi in jur de 2-3 ore. Ce ar trebui sa fac? ~fundita~

Răspuns Câştigător
| Derye a răspuns:

Ouale au prins miros de om si nu le mai recunoaste. Cel mai bine era sa nu atingi ouale deloc, nu stiu daca le va mai cloci de acum inainte.

3 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Si in plus, daca le tot iei si pui nu vor iesi pui in veci. Pt a ecloza ouale au nevoie de caldura 24/24 timp de cateva saptamana. Probabil ca acum sunt si stricate din cauza variatiei de temperatura si nu vor mai iesi pui.

| Pufariiiiiiiiiin a răspuns:

Si o prietena de-a mea a avut papagal (tot femele) si ea a sp ca daca atingi ouale femela nu se mai aseaza pe elastraight face.app vezi utongue. sper ca te-am ajutatwinking

| qDoDop a răspuns:

Pai in primul rand nu pune mana pe oua, si in al doilea lasa masculul in cushca cu femela, iar ouale lasa-le in cuib. Masculul ii duce de mancare femelei. Cel m-ai bine e sa lasi totul asa cum este.winking Eu am avut 3 randuri de oua, din care doar 2 pui au iesit. Din cauza ca diferenta de varsta intre papagali sete prea mare. Acum papagalita a murit si am eu in grija un ou, care mai trebuie sa stea la clocit inca vreo 2 saptammani