| NicollNikkyKv a întrebat:

Buna
Pisicuta mea cred ca are labuta rupta ieri am vazut-o ca scheopateaza si ii putin umflata Am incercat sa ma uit sa vad daca nu cumva i-a intrat o aschie ceva nu stiu si s-a umflat dar nu ma lasa sa vad si mentionez ca o doare si are ceva prin jurul pernitelor, mai ales prin jurul pernitei principala ( de la labuta anterioara, dreapta ) deoarece cand am vrut sa vad am tinut-o putin de labuta ca se tot tragea si a inceput sa miaune si sa isi traga labuta. Oare a muscat-o ceva? I-a intrat ceva acolo? Ce pot sa fac s-o ajut? sunt disperata
Va roog mult ajutati-ma dau funda + vot!

Răspuns Câştigător
| LoveSteps a răspuns:

Daca chiar o doare as zice sa nu incerci sa o mai atingi acolo.Sa o lasi undeva unde nu are riscuri de accidentare sau unde sti ca nu sunt caini.Incearca sa stai mai mult timp cu ea sa ii observi de asemenea mersul.Cel mai bine ar fi sa vina un doctor veterinar la tine, sau, sa te duci tu la el si de asemenea cat mai urgent! Poate sa aiba ceva grav si se poate infecta care dupa nu mai ai ce-i face...

7 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Oare-i aia, oare-i ailalta? Tu ce astepti de fapt? Sa-ti spunem noi :''Du-te la medicul veterinar!''Gandeste-te ca poate are o infectie acolo.Si tot stand si asteptand se raspandeste ''MINUNEA'' aia! Deci du-o la veterinar! Nu am vrut sa par rautacioasa, dar si cum e cand un om pune o intrebare de genul asta:''Cineva i-a scos ochiul pisicei mele, oare ce sa fac?''.Si astepti si astepti si nu tu suferi, ci pisica ta.

| NicollNikkyKv explică (pentru AnonimKidd):

Am cerut doar un sfat..nimic altceva :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai calca pe labuta? zici ca are ceva in jurul pernitelor, daca tu nu poti verifica piciorusul cel mai indicat lucru este sa il duci la un doctor veterinar.

| Roibu_Raluca_1993 a răspuns:

Nu fii zgarcita si duo la veterinar...

| NicollNikkyKv explică (pentru Roibu_Raluca_1993):

Bineinteles ca o duc la veterinar Roibu_Raluca_1993

| deeutza20 a răspuns:

Orice i s-ar fi intamplat veterinarul poate afla si te poate ajuta! du-te repede la el

| daria204 a răspuns:

Cred ca a calcat-o cineva trebuie sa o duci la doctor. macar are vaccin?
trebuie sa o urmaresti sa vezi ce are adica uitate daca tusestesau daca umbla cel putin 20 cm
daca umbla atat nu e chiar atat de grav dar daca umbla doar cam pana la 10 e rupta sigur! imi pare rau pentru tine! sad