| johnkenedy a întrebat:

Buna seara, am 2 hamsteri pitici (o femela si un mascul), prima data am avut femela, dupa care am luat masculul pentru ca voiam pui. I-am pus in aceeasi cusca pe amandoi. Femela a reactionat urat cand l-a vazut, nu il dorea sa il aiba ca partener.
Am asteptat vreo 2 luni, pana cand femela intr-un fel s-a obisnuit cu el, si pana la urma femela s-a calmat.
Problema e ca nici pana astazi, de aproape 5 luni, eu inca nu vad sa aiba vreun pui, nimic.
Imperechierea s-a intamplat de multe ori, pentru ca vedeam, doar ca pur si simplu, nu s-a intamplat nimic.
Aveti vreun sfat sa imi dati si mie?

5 răspunsuri:
| Xaya a răspuns:

Daca i-ai luat de la pet-shop s-ar putea sa fie sterilizati, daca sunt, sarcina nu va avea loc niciodata.

| annempx a răspuns:

Du-i la un veterinar. adica ar fi trebuit sa faca macar un pui pana acum din moment ce imperecherea a avut loc de multe ori. depinde si de varsta acestora.

| Snowa a răspuns:

De ce ai tine o femela si un mascul împreună? Poti citii pe toate site-urile sa nu o faci, mai ales daca nu ai experiență.

| johnkenedy explică (pentru Snowa):

Pentru ca vreau sa am pui, nu mai vreau sa ii pierd si pe astia doi. Am mai avut inainte 1 hamster si acela a murit foarte devreme.
Asa ca m-am gandit sa am pereche, ca sa faca niste pui, dar din pacate, norocul nu prea e de partea mea.

| Snowa a răspuns (pentru johnkenedy):

Macar știi sa ii îngrijești?