| Corina45788 a întrebat:

Bună seara, am o pisica care a venit de la vecini, foarte foarte speriata, între timp pisica a fost gestanta, asta am văzut o schimbare la ea, find foarte blândă și am realizat ca o sa nască, problema este ca a făcut un pui mort... Nu știu dacă era avortat sau nu in momentul de fata se chinuie sa nască, nu face nimic o verific mereu. Ce sa fac? La veterinar nu pot ajunge...

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Asigura-te ca se afla intr-un loc linistit si protejat.Stie ea ce trebuie sa faca, de obicei nu e nevoie sa intervii.

Vezi pe aici sfaturi https://www.youtube.com/results?sp=mAEA&search_query=nastere+pisici sau cauta articole pe google daca ai chef de citit.

| Corina45788 explică (pentru dullcat):

Bună, nu stă într-un anumit loc se muta, dar o sa încerc sa o las în pace

| ValentinMihai78 a răspuns:

Pregătește un culcuș și încearcă să o convingi să stea pe loc. Mai e în travaliu sau a fătat?