| Pachito3 a întrebat:

Bună seara. Am si eu o problemă. Am un cățel de 3 ani un jagd terrier era foarte activ si plin de viață iar acum aproape ca a paralizat in foarte scurt timp. Deci a început într-o zi cu o simplă răgușeala in latrat in prima zi si o tendință de a se așeza în fund des la care am mers repede cu el la veterinar. A primit niste vitamine si o trimitere la radiografie. A doua zi a început să se împiedice si sa cada jos si dupa ce cădea se intindea tot pe burtica si picioarele din spate intinse la maxim si statea asa. Radiografia fiind perfectă. Am revenit la veterinarul curant in aceeasi zi făcând si analize la sânge și acestea perfecte. Următoarea zi am revenit în condiția în care el nu se mai putea ridica in picioare. Doamna doctor l-a internat si a început un tratament din spusele dumneaei crede ca a avut o traumă la verticală(el sarind foarte mult) care este pe o perioadă îndelungată. Acum sunt 6 zile de când este internat si nici o schimbare. Intrebarea mea este daca a mai avut cineva probleme de genul. Ajutați-ma va rog, mi se rupe sufletul văzându-l așa

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

și cățeii fac hemoragii cerebrale. Nu știu dacă o radiografie pune asta ân evidență dar dacă este și cazul de față, atunci e trist.

| Pachito3 explică (pentru sierra1):

Multumesc de raspuns. Astăzi am mers sa il vizitez si doamna doctor mia dar speranțe zicând că a început să reacționeze la tratament. Schimbari mici dar evidente adica a început să dea din cap sa miste codița si sa se forțeze să se ridice mai mult. chiar si fața imi parea mai vioaie.

| sierra1 a răspuns (pentru Pachito3):

Baftă și sănătate - e nevoie de amândouă