| DanielaDumitrescu99 a întrebat:

Sunt asa de trista. deci mi am luat un caine bolnavior. fostii stapani au zis ca i au dat lapte aseara si acum e deranjat la stomac, are diaree. pana acum vomitat de 3 ori si a avut scaun moale de 4 ori. are 2 luni jumatate si e bichon frise. i-am dat niste orez, ceai de menta si carne de pui fiarta. ce sa fac? maine merg cu el la veterinar. este grav? sunt asa de ingrijorata. mi se rupe sufletul. inainte era molesit. dar acum e vioi, se juca. ma rog, acum doarme, dar inainte s-a jucat.

8 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Daca s-a jucat si doarme este bine fara apa numai ceai de menta si orez fiert cu bucatele de carne de pui amestecate cu orezul nu-l lasa sa aleaga numai carnea - maine este ok Bafta

| jadir a răspuns:

Dai sa roada oase ai va intari scaunu.

| venusdoom a răspuns:

surprise carne fiarta.dar asa ceva nu trebuie sa i dai unui caine poate osul de la bucata de carne dar nu si carnea. nu ai ce face pana mergi la veterinar doar sa speri ca va fi bine. nu ai ceva mancare solida sa i dai? mancare pentru caini?

| RфZaημtzα a răspuns:

Ii poti da si ceai dar mai bine du-l la veterinar, o sa-ti multumeasca numai cum el stie. Ajuta un animal ca si D-zeu te va ajuta pe tine.Sanatate!

| furios4you a răspuns:

Vezi sa nu aiba jigodie. e o boala cu aceleasi simtome.http://www.zooland.ro/Caini__Boala_lui_Carr__jigodia_-3657.html

| DUTCH a răspuns:

Omg, neam de neamu' meu nu mananca ceea ce mananca potaia ta

| AlexxutzaBăă a răspuns:

Cred ca cea mai buna idee este sa te duci cu el cat mai repede la veterinar.altfel s'ar putea inrautati situatia. posibil sa fi fost de la mancare.depinde.winking