| Anonima163333 a întrebat:

Buna seara tuturor!
de 4 zile, mi-am luat un hamster, care avea 4 luni.era tare simpatic si jucaus, iar eu chiar ma atasasem de el...aseara am vazut ca nu se simte prea bine, era cam apatic si nu se mai juca in roata lui, doar dormea si se misca greu.Am stiut eu ca s-a intamplat ceva, dar nu am stiut ce sa-i fac, asa ca l-am lasat sa se odihneasca in continuare.
de dimineata m-am trezit si l-am gasit mort, in cusca lui..am fost tare trista toata ziua, pentru ca eu chiar m-am atasat de el, dupa cum am mai zis... :*(

as mai vrea sa imi iau unul dar nu as vreau sa imi mai moara, asa ca o sa va spun cum am procedat in aceste 4 zile in care am avut grija de el.
pai l-am lasat sa doarma suficient, dar ce i drept am incercat sa l si imblanzesc,adica am stat si pe langa el, poate l-am stresat...i am pus apa, si i-am dat mar si pufuleti..la faza cu pufuletii cred ca am gresit, ca ei au sare si sarea nu e buna la animale sad
parintii mi-au zis ca e posibil sa fi fost bolnav de la inceput, desi nu parea...
astept niste raspunsuri cu detalii despre hamsteri, cum trebuie hraniti, in ce mediu sa-i tin etc..chiar nu vreau sa mai imi iau unul, sa moara si apoi sa sufar dupa el...
multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca sa astepti raspunsuri trebuie sa pui si o intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se mai întâmplă să moara din cauza ca era bolnav. Eu timp de 7 ani am crescut hamsteri pe unde am putut ( de fapt nu prea mai puteam scăpa de ei) și mai mor. Și nici la veterinar nu poți merge cu un șoarec de câțiva cm sa se uite în fund dacă are ceva probleme. Plângi pentru că a murit un șoarec? Dar să îmi zici ce vei mai face când va face hamsterul și pui. Sper sa nu faci greșeală sa ii cumperi pereche. Apoi te vei umple de hamsteri toată casa și nu mai știi pe unde sa ii bagi.

| Dariaa90 a răspuns:

Cu tot respectul, eu zic sa faci o pauza de la animăluțe. După, când iți vei da seama, vei consulta un veterinar, poți lua in calcul achiziționarea unei alt hamster.