| Andreea_Andree_1997_1Nxh a întrebat:

Buna seara, va rog cei care au mai avut cazul meu, sau se pricep la acest caz sa raspunda...
Am un labrador pui de aprox 3 luni. L-am cumparat acum 1 sapt. Astazi este practic a 4 a zi de cand ii este rau si a doua zi de tratament anti parvo. Ieri am fost cu el la doctor si i-a descoperit boala aceasta mortala parvoviroza. Nu mananca, are diaree si vomita. Astazi a fost tinut la dl doctor in perfuzie deoarece era prea deshidratat. Dl doctor mi-a spus astazi, daca va trece de seara asta este totul bine sau poate muri in seara asta. A facut pentru prima data de cand are aceasta boala diaree cu sange. Imi este enorm de frica. As vrea cateva sfaturi in legatura cu asta, repet doar daca ati mai avut cazuri sau aveti macar habar de ceva. nu vreau sa pierd puiutul atat de devreme. nu merita.

1 răspuns:
| BIRDshow a răspuns:

Eu nu am un labrador, ci un bichon havanez, dar i s-a întâmplat ceva asemănător. A făcut diaree, dar nu chiar cu sânge. A fost și el supus unei perfuzii, dar i s-a mișcat, așa că a trebuit să ii punem alta. A rămas câteva zile traumatizat și stătea în picioare prin casa timp de un sfert de oră nemișcat. M-am speriat, dar și-a revenit. Sfatul meu e: NU II DA MANCARE DE-A OAMENILOR, CI SPECIALA PENTRU LABRADORI. ASTA AR PUTEA FI CAUZA A 90% DIN TOATE CAZURILE DE GENUL ASTA. IAR RECOMPENSELE SA FIE CAT MAI VARIATE. Multă sănătate!?