| Kelz0 a întrebat:

Buna seara ma scuzați ca întreb dar am nevoie urgent de un răspuns...
Am un cățel labrador are 6 saptamani i-am facut vaccinul parvo acum 6 zile si nu avea nimic acum a inceput sa nu mai mănânce decât apa si sa aibă diaree ca apa si a vomitat 1 data bobițele credeți ca are ceva? Va rog am nevoie de voi

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Du-l la veterinar asap. Primeste 1 / 2 injectii, regim alimentar (boabe speciale), medicament pentru stomac si smecta.

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Catelul dvs. s-ar putea sa aiba paraziti interni,cum ar fi: limbrici,oxiuri,tenii,viemi inelati,ascarizi, viermi cu carlig, viermi bici, viermi lati, etc... Trebuie facut un vaccin antiparazitar si sa prescrie o reteta cu vitamine de la medicul veterinar!

| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a răspuns:

Nu vreau sa te speri, dar si eu am avut catei care au murit numai ca la aceia le iesea sanve de la fund.Ori cum nu cred ca este cazul tau.Inainte de vaccin i-ai facut deparazitarea? Este foarte important sa faci o deparazitare inainte cu o saptamana de vaccin.Adica sa zicem ca azi e luni, ii faci o deparazitare si trebuie sa o repeti din nou la 7 zile adica linea viitoare.Si nu conteaza daca ii faci vaccinul in aceeasi zi cu ultima deparazitare.
Daca imi spui ce esti adica fata sau baiat si de unde esti poate iti dau numarul de telefon de la o doctora veterinara coarte buna care mi-a vindecat un catel de boli destul de grave si la si vaccinat si mi-a mai vaccinat si inca 2 catei.Dar conteaza mult de unde esti ca nu ar avea sens sa iti dau numarul de telefon daca esti la sute de kilometri departare.
P.S ai grija ca vaccinul pe care i l-ai facut sa nu fie alta substanta de exemplu apa sau o substanta de eutanasiere.S-a mai intamplat ca doctorii doar sa pun tichetul acela bun pe carnetelul de sanatate dar sa nu ii bage vaccinul corespunzator ci altceva ca sa opreasca ei vaccinul real pentru caini lor.Deci mare atentie cand i se face vaccinul.
Funda?

| Kelz0 explică:

Mulțumesc tuturor