| AiDa_5611 a întrebat:

Stau la bloc si vreau un animalut...Imi spuneti va rog ce animale rezista cel mai bine la bloc?(cat mai mici, se poate si rase de caini, dar sa fie rasa mica) Fundita! happy

Răspuns Câştigător
| teoo a răspuns:

Pai. catei la bloc iti poti lua : bichon frise, bichon maltes, bichon havanez, torkshire terrier, spitz pitic, pomeranian, pudel pitic, chihuahua, pug, si tzu
pisici: birmaneza, persana, balineza, balaneza
papagali, hamsteri pitici, porcusori de guineea, iepurasi, pesti, broaste testoase [fundita?big grin ]

18 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Bichon maltez fetita. Iti garantez ca nu-ti va parea rau.

NOname
| NOname a răspuns:

Rasa mea preferata este - Cavalier King Charles Spaniel. Acesti caini sunt ideali pentru viata in apartament, dar si la casa. Dupa parerea mea, sunt cei mai dragalasi, inteligenti si frumosi caini din rasele de talie mica. Nu au o blana foarte lunga, asa ca n-o sa fie casa plina de par, nu sunt foarte galagiosi, sunt ascultatori si nu se uratesc la maturitate. Aici poti sa vezi sute de poze cu acesti caini de exceptie, ca sa-ti faci o parere: http://photobucket.com/images/cavalier%20king%20charles%20spaniel/ , iar aici ai un video cu si despre Cavalier King Charles Spanieli: http://www.youtube.com/watch?v=ave3YP77vhU .

| Adella05 a răspuns:

Pai ai putea sa iti iei un hamster sau un porcusor de guinea sau o broasca testoasa.

dar daca vrei caine poti sa iti iei un pichinez, un tekel sau un pinscher pitic...

dar cel mai bine e sa te duci la adapost si sa adopti un caine de acolo...vei salva un sufletwinking.

| miauu a răspuns:

Eu am avut pechinez.
hamster
pesti
iepuras.
pisica
papagali

| Anda_5897 a răspuns:

Pai bichonii sun super. ar rezista inauntru. mai poti lua si yorkshire terrier. sunt foarte dulci.

| Xonia a răspuns:

Eu am avut un porcusor de guineea
Si mi-a placut mult
Dimineata coboram in fata blocului si ii luam o punguta de iarba si ii dadeam sa manance
Cand mai curatam cartofi sau morcovi ii dadeam cojile
La mere la fel

Si acum ca a venit primavara am de gand sa imi iau altul, ca a crescut iarba

Sa-mi zici ce hotarasti
Sper ca te-am ajutat
Bafta:*

| Rose_2860 a răspuns:

Eu iti recomand un catelus rasa bichon maltez sau yorkshire terrier, sunt adorabili!

| lilit a răspuns:

Catei:Bichon, Yorkshire terrier, Westie, Pomeranian si multe alte rase.Toti cei enumerati sunt micuti si extrem de draguti. Daca nu vrei catel, ia-ti o pisicuta, iti recomand persana(am si eu una si e f draguta si linistita)

| Roxii a răspuns:

Un caine beagle uitate pe net e destul de mik un porcusor de guineea o pisicuta un papagal sunt multe

| Didii15 a răspuns:

Pechinez...si daca il iei cand e pui e si mai bine.

Am o cunostinta care are pechinez de cand avea 2 luni.acum are 1 an.si nu face in casa ABSOLUT delocstraight face
-se tine pe el si o zi intreabastraight face numai nu face in casastraight face

cyahee hee:*; x fundita?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un hamster sau un papagal mi se pare alegerea perfecta daca stai la bloc :-)...caini nu prea sau daca vrei un animal mai mare putin, o pisica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-ti plac cainii, cred ca asta ar fi raspunsul: BEAGLE http://www.breederretriever.com/photopost/data/537/beagle_pup.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un adapost si adopta un sufletel de acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un bichon ar fi cel mai potrivit...am si eu unul.inca e micut da e foarte cuminte.

| ana1999 a răspuns:

Poti sa-ti iei o pisica pentru ca este mica si nu face atata mizerie, sau un catel (rase mici:Shitzu, Pechinez, Bichon etc.)sau hamsteri.

| amy_1224 a răspuns:

Poti sa ai canari sunt foarte draguti sunt un fel de papagali dar fac multa mizerie cu semintele am si eu doi fata si baiat.

| gossipro a răspuns:

Iti recomand un catel Bichon sau Caniche pitic. Nu iti recomand la bloc Pechinez. Succes!

| teoo a răspuns:

Pai. catei la bloc iti poti lua : bichon frise, bichon maltes, bichon havanez, torkshire terrier, spitz pitic, pomeranian, pudel pitic, chihuahua, pug, shih tzu
pisici: birmaneza, persana, balineza, balaneza
papagali, hamsteri pitici, porcusori de guineea, iepurasi, pesti, broaste testoase [fundita?big grin ]