| BogatasuDeKat a întrebat:

Buna TPU.A-s vrea sa stiu daca pot sa-mi dresez cainele, e rasa pekinez si este extrem de cuminte dar cand ma duc afara iese si el repede si cand il chem in casa nu mai vine. Dati-mi solutii cum sa-l fac sa vina la mine.Dau cate funde vreti

3 răspunsuri:
| IoanaKarina23 a răspuns:

Hmmm poti sa incerce cu mancarea preferata sau cu JUCARIA preferata :*

| Adina07 a răspuns:

Cateii trebuie luati cu rabdare. Trebuie sa il indemni sa faca ce vrei tu, dar nu tipa, si dupa trebuie sa ii dai o recompensa.Animalele se compoarta ca si oamenii.Bafta!

| dianuuta a răspuns:

Buna! Am si eu o catelusa pekinez asa mi s-a intamplat si mie, cand iesam afara venea dupa mine si cand intra nu o mai vedeam sau nu vroia a vina, dar acum am o jucarie cand o aude vine sau o vede si cand nu gasesc jucaria ma duc in bucatarie si iau mancare ea sinte mirosul. Sper ca te-am ajutat