| Chereches_George_1987 a întrebat:

Buna Tpu.Acum 3luni de zile tatal meu a gasit un pui de caprioara ratacit de mama, asa ca l-a inregistrat la ocolul silvic si l-am adus acasa sa il intretinem. Cu o seara inainte, puiul a fost omorat si mancat pana la oase de catre un caine. Acesta si-a lasat blana in gard ghimpat cand a sarit sa atace caprioara.Eu stiu ca a fost cainele unui vecin de la 4 case departare de mine, caruia ii lipseste o portiune de gard si are un caine lup cu blana asemanatoare cu cea gasita.Ce as putea face in acest caz?

4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

AArunci o halca de carne cu cianura peste gradul vecinului.

| DovleacTurbat a răspuns:

Cum sa-l lasi afara ma? Mai bine dadeai cu el la tava.

| Xaya a răspuns:

Ai vorbit cu vecinul tau despre asta? El chiar nu isi hraneste cainele de l-a mancat pe amaratul ala pana la oase? Spune-i ca daca nu isi repara gardul si daca mai vezi animalul ala la tine in curte chemi hingherii sau chiar protectia animalelor pentru ca e prea violent si iti omoara animalele din curte!

| potatodespotatonr12345 a răspuns:

Problema este grava daca l-ai inregistrat ar trebui sa mergi si sa dai o declaratie la politie iar apoi sal acuzi pe vecin deoarece daca nu il acuzi tu veai cadea de vina.