| AndreeaAndree a întrebat:

Am 12 ani si am un catel pichinez care este la tara.Eu vreau sa-l iau si nu stiu cum sa-mi conving parintii sa-l ia.M-am documentat mult despre caini,le-am spus ca o sa am foarte mare grija de el,o sa am ocupatie,i-am facut chiar si un program (masa,plimbarea). Doresc cat mai multe ideei despre cum ii conving sa-l ia de la tara.Dau FUNDA. PS : STAU LA BLOC, eu sunt la oras, nu la tara.

2 răspunsuri:
| Nick_Robert_1995 a răspuns:

Omoară-ţi părinţii, sunt inutili oricum. După o să poţi să faci ce vrei.

| snuffi a răspuns:

Si eu am aceeasi problema cu parintii, dar spune-le ca vrei sa il iei pentru o perioada scurta, 3-4 zile prima data pentru a le arata ca poti sa ai grija de el si ca nu ai sa il neglijezi. Asa se vor obisnui si parintii cu el si te vor vedea si pe tine fericita si daca la sfarsitul celor 3, 4 zile nu vor sa te mai lase sa il tii, incepe sa plangi. (functioneaza de fiecare data big grin )