| CoolBoy2012 a întrebat:

:Vreau un catel stau la bloc si parintii mei nu ma lasa sa iau unul.
Va rog spuneti-mi cum sa-i conving si ce caine se adapteaza la bloc.
Va rog mult sa imi rasoundeti.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mimicool a răspuns:

Am trecut si eu prin aceeasi situatie.acum,depinde si de parinti cat sunt de indulgenti.incearca sa fi mai organizat si responsabil,spune-le cat de mult iti doresti animalutul si ca o sa ai tu grija de el,sa il plimbi si sa faci curat dupa el (fii atent sa respecti ultimele conditii,altfel nu se mai vor increde in tine).De asemenea,opteaza pentru un caine de talie mica cum ar fi beagle, bichon, terrier, pug. sper sa iti convingi parintii, succes!happy funda?

| AnabelleKr a răspuns (pentru mimicool):

Nu lua beagle, o sa-ti roada tot si e foarte activ.

| CoolBoy2012 explică (pentru mimicool):

Multumesc cred ca o sa reusesc si da funda...raspunsul e castigator

8 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Poate te considera inca prea mic, si un catel este o responsabilitate mare!
Ti-as sugera sa mai astepti 1-3 ani.
Trebuie sa ii dai de mancare hrana speciala pentru caini,sa il plimbi des, sa socializeze cu alti caini, baita, periat, veterinar.
Nu e asa usor pe cat viseaza cei de varsta ta!

| LanaDelRayFan a răspuns:

Hei...suntem in aceeasi situatie. Merge un jitu, bichon, boo happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Nu exista rasa jitu doar Shih-Tzu si nu exista rasa boo rolling on the floor acel catel "boo" este de rasa Pomeranian big grin

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiam thinking

| CoolBoy2012 explică:

Scuze... raspundeti*

| Dyuusuntdoareu a răspuns:

Pai cred ca un caine potrivit care s-ar adapta foarte bine la bloc este bichonul dar oricum mai intai poti incepe sa-ti convingi parintii prin a le face pe plac...cel putin eu asa reusesc tot ce imi propun