| DrugFree a întrebat:

Am 70 de iepuri. Va pun intrebari despre ei :
1. Un prieten mi-a zis ca fac crescatorie, asa e?
2.Toti sunt maturi, nu i-am lasat sa faca pui, pe toti i-am cumparat, ce sa fac cand o sa nasca un iepure? Vreau sa mai am 10
3.De ce oameni nu vor sa cumpere iepuri de companie, de casa si de camp? (am tot felul de iepuri )
4.Cum sa am grija la 3 pisici deodata, cand se vor naste puii? Pe aia maturi nu ii ataca pisicile, dar am luat unul mai mic si mi l-au mancat!
5. Dati-mi sfaturi de cand se vor naste puii. (daca mai are cineva iepuri )
6.Am si 3 serpi, le pot face rau, puilor?
7. Dati-mi sfaturi despre iepuri, va rog!

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

O să-ţi dau câteva sfaturi : profilactic iepurii trebuie vaccinaţi, femela are nevoie de intimitate cât timp are grijă de pui, puii cât timp sunt alăptaţi nu trebuie atinşi de nimeni pentru că dacă simte prezenţa unui miros străin poate refuza să-i mai alăpteze pe micuţi. Ai grijă dacă sunt ţinuţi în casă la faptul că le place grozav să ronţăie orice, chiar şi cablurile de curent ( de la prelungitor, comp, etc. )
Pisicile mature atacă uneori puii de iepure.
Mult succes!

| Dragotta a răspuns:

1. Daca vrei sa crescatorie
2.Nu trebuie se descurca singuri numa sa nu atingi pui
3.Pai cei de la oras nu le prea plac iepuri fiindca fac multa mizerie
4. Tinei separati
5.Nu stiu scuze
6. Da daca sunt flamanzi
7. Iale vitamine si dale multa salata stiou ca suna stiudat dar le place mai mult ca morcovi. Din cand in cand sa le dai si carne daca mananca de exemplu daca tiai facut un cremvusti lasa-i sa muste dintr-o parte.Bafta.Funda please

| Herr a răspuns:

1. Faci intr-un fel crescatorie, dar crescatoria inseamna sa iei 2 iepuri si sa ii lasi sa se inmulteasca si tot asa.
2.Pai incearca sa atragi prieteni, sa cumpere, oameni etc.
3.Pentru ca multi nu au unde sa ii tina.
4. Pisicile sunt viclene, incearca sa tii iepurii separat de ele, o cusca, doua etc.
5.Pai cand se vor naste, nu poti stii sigur, ei se pot naste oricand, daca o iepuroaica este "bortoasa".
6.Hmm,3 serpi, le pot face rau si pisicilor, dar si iepurilor.
7.Cum am mai zis, pastreaza-i separat de restul animalelor.

PS:Iepuroaicele nasc cativa pui, deci daca ai cateva femele, sa spun 4, o sa te trezesti cu vreo 15-20 de pui.Acum depinde cum este fiecare femela.

| Marijuana187 a răspuns:

1. Da
2.Cand o sa nasca un iepure ar fi bine sa il tii in casa
3.Pentru ca e crizabig grinlaughing
4. Tine iepurii in casa si pisicile afara!
5. N-am iepuri si n-am avut in viata mea!happy
6.Sigur ca da, dar daca ii dresezi sa nu atace alte animale sau daca le scoti coltii nu vor mai ataca
7. Funda?big grin