| TifaLockheart a întrebat:

Am nevoie de un raspuns urgent

Cățeaua mea a fătat aseară 4 pui. Primi sunt foarte vioi si sănatoși, ultima în schimb e foarte mică si slăbuță. Suge de la mamă dar trebuie mutată pentru că nu se poate deplasa foarte mult.
Mă gândeam să îi fac un regim special, adică sa-i dau lapte de vacă să crească mai repede, pentru că nici nu prea mănâncă.Îmi e frică pentru ea. Am voie să-i dau lapte de vacă? Sau ce aș putea, să întreb un medic veterinar? Vreau un răspuns pentru laptele de vacă...
Mulțumesc anticipat

10 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Du-o la veterinar.

| Soowhaat01 a răspuns:

Hey!

Da, ar fi recomandat. Ajuta-l si tu, ca pe un bebe laughing sa se deplaseze.

Cumpara-i si dai. Du-l la un medic veterinar sa il consulte si sa il vada. El iti va zice ceea ce ii trebuie si ce nu.

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| maryo238 a răspuns:

Mergi la un veterinar si cere-i sfaturi

| Fiona232 a răspuns:

Saracuta de ea

| SherryXoX a răspuns:

Mai bine mergi la veterniar, dar aproape tot timul, dintre toti, ultimul e cel mai slab si deshidratat

| TifaLockheart explică (pentru SherryXoX):

Nu e slaba si deshidratata, o pot numi anorexica.
Sper sa mai creasca in urmatoarele doua zile, vad ca deja a mancat de cate ori am pus-o.

| AleeAleexandra a răspuns:

Asa mai sunt unele animalutze cand se nasc.Deobicei mereu trebuie sa fie unul mai mic decat ceilalti^-^
Sigur o sa-si revina cu timpul.
Daca nu, poti sa-l duci totusi la veterinar sa-i faca un control.

| TifaLockheart explică (pentru AleeAleexandra):

Sa-si revina...a murit...

| Andreea22130 a răspuns:

Du-te la veterinar. El iti va zice ce trebuie sa faci