| Pittikk a întrebat:

Am niste pui de hamster pe care vreau sa ii vand.Pe ei ii tin cu mama lor intr-o cusca iar pe tatal lor in alta cusca. Puii au o luna si o saptamana...pot sa pun baietii cu tatal lor sau inca ii poate manca? Hamsterii la cate luni devin adulti si pot face pui? Multumesc!

2 răspunsuri:
| MihayAndrey a răspuns:

Din auzite vorbesc, lasa-i separati pana cand cresc macar 3 sferturi din marimea tatalui astfel in cat sa aiba sanse sa scape pana intervii tu. Mai bine ii mai lasi o perioada separati.

| gabytzzaLOVE a răspuns:

Cand vor creste mai mari. eu cand am avut pui i-am tinut cu ambii parinti, iar un pui care era pe atunci nascut de o ora a cazut pe neasteptate din casuta si nu stiam ce sa fac asa ca l-am luat pe tata si l-am pus jos. el a luat puiul in gura si a inceput sa fuga. eu in cusca le tineam un borcanas cu rumegus in care dormeau cateodata cand casuta era murdara. am luat borcanul si tatal a urcat cu tot cu pui si i-am pus la loc. daca vrei sa te amuzi putin pune-le seara niste bucatele de servetel iar ei vor incepe sa-l indese in gura si sa-l care acolo unde dorm.