| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU.
Am o mare problema cu mare mă confrunt de 2 ani.
Am o pisica care făcea acum luna ăsta 2 ani și a murit.
Anul trecut mia mai murit una tot de 2 anișori.
Acum 2 săptămâni pisica mea a fătat iar 3 pui sima tem sa nu moara și ei.
Cred ca auzi morții este ca nu le-am făcut vreun vaccin când erau mici.
Ajutor cei care au pisici
le trebuie un vaccin ceva pentru ca locuiesc la tara și orașul e la 20 km distanta.
NU VREAU SA MAI MOARA ȘI ALTE PISICI ALE MELE.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Da, au nevoie de vaccin dar dupa 8 saptamani de viata.
Au nevoie de deparazitare interna ( contra viermisorilor) dar si de deparazitare externa ( contra puricilor si capuselor- muscatura capuselor contine boli mortale), in afara de asta, au nevoie si de mancare adecvata ( mancare speciala pentru pisici juniori)

1 răspuns:
| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Da, trebuiesc facute vaccinuri. Cel mai bine ar fi sa te duci la un medic cu ei cand cresc mai mari. Pana la 3 luni puiutii au tot ce le trebuie de la mama lor, dar dupa neaparat trebuie sa li se faca vaccin.