| DoDo a întrebat:

am sa va spun o poveste care mi s-a intamplat mie!
deci eram la tara vara la bunici.ma plimbam cu prietenele mele.pe drum am vazut doi catei langa un put.erau unul mic si altul mai maricel si jucaus.
eu am luat unul dintre catei. m-am dus acasa am intrebat bunici daca il pot pastra.nu l-au dorit.eu nuam renuntat timpul a trecut catelul creste din ce in ce mai mare am continuat sa-l cresc in secret.cand ma duceam la magazin el venea la mine. pe drum intr-o zi un pisoi era intr-un opac langa copac era un caine! acel caine mic vroia sa-i faca rau cainele meu daca a vazut ca nimeni nu-l ajuta s-a dus el la caine si l-a cam batut atunci eu m-am dus am luat pisoiul l-a dus acasa si am intrebat daca il pot pastra cu pisoiul a fost de acord seara niste oamani erau la poarta nu stiu cce faceau dar cainele era in curte bunicul s-a trezit si i-a intebat ce cauta ei au zis ca au venit cu lumina bunicul s-a dus s-ai oplateasc lumina.cainele meu nu i-a lasat deloc sa intre in curte stia ca sunt oameni rau bunicul daca a vazut ca tot insista sa intre in casa a dat drumul la caine si bunica a chemat politia politistul ne-a spus ca am avut mult noroc deoarece daca nu era acel caine noi nu mai aveam nici lucruri de valoare in casa.atunci bunicul s-a indrat si a luat cainele iar intre timp si adus aminte ca a asat frigifderul deschis pisoiul se ospata din sunca dar a luat bunicul sunca si l--ea dato la caine.
intrebarea mea este ca voi ce credeti aceasta este dragostea de caine nu-i asa?

Răspuns Câştigător
| emilia a răspuns:

In primul rind, invata sa scrii corect si fii mai explicita cind povestesti ceva. Fara suparare. In al doilea, bravo ca iubesti animalele, ai un suflet de aur.Si da, cred ca e dragoste de caine. Tu ajuta-i la gospadarie si ei te vor lasa sa faci ce doresti, bineinteles in limitele posibile.Ai grija de ei si vei vedea ca te vor iubi si mai mult.Nu-ti fa griji.Ai facut o fapta buna. Astept fundita. pup

4 răspunsuri:
| just for me a răspuns:

Foarte interesant! chiar mi-a plakut.cainele asta te iubeste pentru ca l-ai salvat dupa strada.cainii simt daca un om este raw. el a simtit ca tu ti la el, ca il iubesty si ca vrei sa il ajuti la fel cum a simtit ca acei oameni va vroiau raul.cainele este cel mai bun prieten al omului.acestea sunt dovezi de recunostiinta si de iubire. daca tu l0ai ingrijit el te apara. te felicit mult pentru fapta ta, asta arata ca iubesty animalele. si eu le iubesc ffff mult, am salvat multi catelusi dupa strada, am un motan batran, am avut un ciobanesc german si doi papagali.il felicit si pe cainele taw, si dovedind ca va iubeste, acum il puteti pastra. deci in concluzie, da! aceasta este o dovaa de iubire.sa iti traiasca si sa te bucuri de el.

| DoDo explică:

Pe catel il cheama bobita nu i-am pus un nume superb

| Bubiku a răspuns:

Da, asa este.
Este foarte frumoasa povestea ta.
Acestea sunt minunile adevarate, nu porcariile de la tv
apropo, cum il cheama pe catel :3?

| Alecsx4u a răspuns:

Cainele fiind cel mai bun prieten al omului il simte cand e in pericol si odata ce l-ai hranit si l-ai crescut te apara de rele si oameni rai...