| PiinkSmiile a întrebat:

Buna,TPU! Am si eu o intrebare. Daca speli un hamster cu apa si sapun, moare? Mi-a zis cineva asa si nu stiu daca e adevarat.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Daca se clătește bine de sapun si nu a intrat apa in urechi, nu. Dar nu e recomandat sa ii speli, ei se ling singuri. Si trebuie tinuti la loc caldut daca tot le-ai facut baie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite aici mai multe informaţii despre hamsteri, cum să-l îngrijeşti mai bine
http://www.arhiblog.ro/vreau-iau-hamster/
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu incerca sa faci asta. Exista sampoane speciale pentru animale.I-ai putea afecta vederea.Numai bine.

| adych a răspuns:

Pfff ce intrebare... daca te speli tu cu apa si kerosen si aprinzi bricheta oare iei foc? ma inainte sa va luati un animal de companie cumparati o carte si aflati cum se ingrijeste corespunzator, sa nu mai sufere bietele animale. Si din cate stiu eu animalele astea se curata singure, iar apa nu face deloc bine la hamsteri pentru ca ei isi iau lichidele din fructe si legume.

| PiinkSmiile explică (pentru adych):

Mda...doar am intrebat, n-am omorat pe nimeni.

| Necuu a răspuns:

Din cate stiu eu da...adica sapunul stiu ca ii face rau.

| ANAMARIAHOTGIRLY a răspuns:

Trebuie sampon special:-s

| JustUS1602 a răspuns:

Eu unul iti recomand sa consulti internetul pe un site specializat.
E mai bine si mai sigur asa, decat sa te trezesti cu bietul hamster mort.
Nu de alta dar hamsterii sunt foarte sensibili si unele lucruri cum ar fi sapunul au efect negativ intr-o forma foarte urata.