| Papusicaaaaaa12321 a întrebat:

am si eu un ciobanesc german de 3 luni, si acum am observat ca este foarte umflat in partea dreapta la masea, cand ii pun mana incepe sa scheune, stiti cumva ce sa-i fac sa sa ii treaca unflatura? help mie mila de el sad

4 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Fara a te duce la doctor? Daca esti sigura ca este de la masea, poti sa-i cumperi Stomorgyl si sa-i dai conform prospectului. Dar dupa ce ii trece tot trebuie sa mergi la doctor. Daca e tanar, va suporta anestezia daca este batranel atunci din pacate, va trebui tratat toata viata cu acest medicament, ca sa nu sufere, dar afectiunea ramane.

| Mik3 a răspuns:

Treb sa il omori sa nu se mai chinuiasca laughing

| adelinee a răspuns:

Du-te cu el la veterinar asa a avut si cainele meu dar l.am dus la veterinar mi. a dat ceva pentru el si i. a trecut dar nu il lasa asa ca poate sa i se umfle si mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l cel mai bine la vaterinar, el iti va da un tratament corespunzator care-ti va ajuta catelul, poti incerca cu un preparat din musetel ca un fel de cei cu un tifon sa-l tamponezi in zona aceea.