Întrebare recomandată | Gass93sv a întrebat:

Salut TPUhappy. astazi mi-a fatat un hamster dar am o dilema: am mascul si femela intr-un acvariu si i-am gasit azi cu 4 pui laughing. dormeau toti nu aveau nici o treaba si dupa aceea am indepartat masculul si l-am pus in alt culcush separat. am lasat doar femela cu puii. e posibil sa apara probleme de canibalism pentru ca a fatat langa mascul? specific ca nu am atins puii deloc happy doar am separat masculul si am lasat femela cu puii.

8 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Numai daca puii sunt bolnavi.

| Ruxandra15 a răspuns:

Cand ai zis acvariu ma gandeam la pesti care ii mananca instant. Depinde doar daca i-ai atins sau daca au probleme de sanatate.

| Aida55 a răspuns:

Tu iti tii hamsterii in acvariu? Ca pestii? laughing

| AngelWhatt a răspuns:

PAI DACA SUNT BOLNAVI POATE SAI MANANCE SI FEMELA...crying
Mie mi-a fatat pisicuta 3 pisoiasi si ia mancatsad
Eu asa stiu... dar daca nu au probleme...o sa traiasca

| HinataYuno a răspuns:

E posibil. Am avut hamsteri la viata mea, si cunosc o persoana care a avut mai multi si a patit asa. Se intampla foarte rar. Si mie una din hamsterite mi-a fatat, toti sunt morti acum, au murit de batranete, Dumnezeu sa-i ierte. Masculul trebuie indepartat, bine ca ai facut asta. Hamsterita sa aiba mereu apa si mancare. Si cand vei schimba rumegusul incearca sa nu atigi cuibul, schimbi doar ce e in jur. Sa nu stresezi hamsterita, asta o poate indemna sa ii manance. Bafta cu ei si sa iti traiasca.

| SpiritLibeR a răspuns:

N-ai stress daca puii mor sau au ceva numa atunci e probleme

| Crimo3Gf a răspuns:

Daca nu ai atins pui, nu ar trebui sa fie o problemathinking

| OrlandoSaru a răspuns:

Este foarte bine ca l-ai indepartat ca lafe ca si iepurele mananca pui nu se intampla nimic daca l-ai indepartat este foarte bine