| Lina0309 a întrebat:

Am un peste ancistrus care, de duminica, se pare ca nu mai vede cu un ochi. Ochiul acela e alb la culoare, are un aspect sticlos.Azi am observat ca i s-au rarit aripioarele si are 2 pete albe pe o parte si de alta a bazei cozii. Vreau sa mentionez ca are cam 4 ani jumate si ca luni am pus un antibiotic in acvariu.Am schimbat apa duminica seara, iar temperatura din acvariu e normala.De asemenea nici clorul nu poate fi cauza, pentru ca folosesc solutii de curatare a apei. Va rog mult sa ma ajutati.

2 răspunsuri:
| fastXandXcurious a răspuns:

E batran pentru un peste de felul lui?

| Lina0309 explică (pentru fastXandXcurious):

Am citit ca specia lui traieste intre 5 si 8 ani.Sincera sa fiu, are un aspect ca si cand ar 'putrezi'. Acum am inceput sa-i fac bai cu verde de malachit, cred ca eno bacterie...dar totusi ceilalti pesti nu sunt afectati...