| Syrten a întrebat:

Bună TPU!
Am un pui de pisică și aș vrea să îl bag în casă, are cam 2 luni și stă cu mama lui pe afară, dar nu știu cum să procedez să îl învăț să facă la litieră sau dacă o să îl las singur în casă cum o să se comporte? Imi puteți spune cum aș putea proceda? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Există niște așternuturi la pet shop pentru pisici. Au nu știu ce miros in ele de le atrage sa facă acolo. Asta e varianta de urgență, ca pui poți sa te aștepți sa se mai scape pe tine dar se învață repede.

După ce se acomodează cu casa ii iei o tăvițe standard cu nisip in același loc unde puneai asternutul si i-o arati, o sa se prindă cum sta treaba.

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Atunci cand isi face nevoile unde nu trebuie, o certi, ii bagi nasul in ce a facut, si o duci sa-i arati litiera. La mine a funcționat din prima. Nu a trebuit sa-i arat a doua oara.