| Lulupana1234 a întrebat:

Buna TPU,as vrea să stiu ce mesaj poate transmite o bufniță care intră în casa cuiva, este semn bun sau rău? Scuzati-ma pentru categorie

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este nici un semn. Bufnița își vede de treburile ei, nu vine să transmită semne.

| doctorandus a răspuns:

Nimic. Nu înseamnă nimic.

| Hammurabi a răspuns:

O prinzi și vezi că la picior are un inel în care e prins mesajul.
Îl citești și vezi dacă e de bine sau de rău.
Ce naiba, tu n-ai văzut Harry Potter?

| johnnny123 a răspuns:

Este un semn că cineva locuiește într-o zonă populată de bufnițe și a lăsat un geam deschis.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Semn că ai lăsat un geam sau o ușă deschisă.

| Dismally a răspuns:

Nu prea cred ca este bufnita, sunt foarte rare si traiesc in padure, probabil a intrat o cucuvea. Nu inseamna nimic.

| ReddY25 a răspuns:

Se spune ca daca e pe casa, sta pe casa e un semn rau

| RoCkKiD a răspuns:

E de rau, inseamna ca ai soareci prin zona.

| yolandaaa a răspuns:

E doar o bufnita ratacita