| Lodovica a întrebat:

Buna TPU.Azi am observat ca pisica mea e murdara la fund(ma scuzati ca o spun asa cum este)Dar nu e putin murdara dar foarte mult! Din ea curge ca din robinet! HELP please! nu stiu ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| razvilol a răspuns:

Are diaree du-te la o farmacie veterinara si ia oxifuran e ff bun ii dai o pastila pe zi si isi revine in 4 zile laughing)

bafta

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pe langa ceea ce au spus ceilalti, pot si eu sa mai adaug ca o pisica sanatoasa se mentine curata. Daca nu o face... atunci are o "buba" undeva.
Mai poate sa fie o problema:scurgerea sa fie genitala si atunci are metrita, adica puroi la uter (daca nu e sterilizata cu scoaterea uterului).
Este o afectiune ff grava, daca e asa.
Diareea se face si de la lapte! Cu toate ca toate pisicile adora laptele, nu la toate le face bine.Mai ales daca este foarte rece, din frigider.

| Lodovica explică (pentru Elianna):

Ea desigur se mentine curata, se spala dar asta mai tare se intimpla cind doarme.Acum ea e ff activa, maninca se joaca alearga.Amy(asa o cheama)nu a fost sterilizata.Si ea nu maninca lapte.Dar oricum m-ai ajutat enorm.Azi ma duc cu ea la veterinar.Nu cred sa fie ceva ff grav daca Amy e activa.Multumesc tuturor si mersi ca m-ai ajutat. Apreciez asta.Sincer...Va PUP...Pa-Pa

| Naяutσ a răspuns:

Du-te la veterinar! Sau incearca sa-i dai mancare mai consistenta.

| xRaluMeow a răspuns:

Nu are absolut nimic.Iau ramas resturi de cum sa zic...treaba mare de cand a fost la litiera. Poti sa o stergi cu un servetel umed.Si a mea face la fel

| Lodovica explică:

Multumesc mult! m-ati ajutat enorm! Toate raspunsurile mi-au ajutat asa ca nu dau funda nimanui.Dau votwinking

| JustMoi a răspuns:

E prima data? Cred ca stii ca si animalele ( femele ) au acea menstruatie. Daca nu e asta are o problema de sanatate. In acest caz iti recomand solutia lui razvilol. Sper ca te-am ajutat.