| MyTedyBear a întrebat:

Azi dimineata cainele meu (bichon) a luat niste oase de peste din mancarea pisicii.
I se poate intampla ceva?
Momentan se simte bine,mananca, etc...

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Eu nu-ti recomand oase de peste cainelui. Ai atatea variante de mancare pentru bichon: de la hrana pentru caini pana la mancare gatita,de ce ai risca cu niste oase de peste... Daca nu a avut nimic pana acum,poti sa nu-ti mai faci griji. Pe viitor ai grija sa nu mai manance,sunt riscante.

p.s. eu nu-ti recomand nici pentru pisica, pentru orice eventualitate, cum unui om i se poate opri in gat asa se poate opri si unui animal, nu are treaba cu stomacul, o data ajunse acolo e bine

7 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Nu are nimic cainele tau bichon, poti sa ii dai in fiecare zii oase de peste daca ai.Cainele mananca orice fel de oase funda?

| thewomaninwhite a răspuns:

Nu nu i se intampla nimic de obicei cainii pot digera cam orice nu sunt ca noi oamenii

| christishor a răspuns:

Nu o sa se intample nimic deoarece stomacul unui caine este foarte gros si nu poate patrunde prin el sa il afecteze intrunfel

| Miranda27 a răspuns:

Nu iti face griji, nu i se va intampla nimic.Cainele meu mananca mereu oase.

| cosminboy12 a răspuns:

Nu i se intampla nimic eu ii dau oase de peste cainelui meu si nu are nimic funda!

| Anonim678903 a răspuns:

Daca vezi ca se simte bine si ca se comporta normal nu are nimic dar daca vezi ca incepe sa se simta rau sau daca observi ca nu este in apele lui te sfatuiesc sa-l duci la veterinar

| BarakIonutFernando123 a răspuns:

Nu i se intampla nimic tatal meu cand vine de la peste ii da la cainele meu pesti direct.