| pintexim a întrebat:

Buna TPU cum asi putea sa fiu mai impunatoare fata de cainele meu adica daca ii spun "nu" sa ma asculte, este foarte ambitioasa si daca o cert ea imi "comenteaza". Eu vreau doar sa ii arat cine este seful "haitei" este de rasa cane corso si are aproape 2 luni eu zic ca este destul de mare incat sa inteleaga maicamea daca o cearta mai "comenteaza" doar putin dar dupa tace daca o sa fie mai mare cred ca o sa ne sare in cap si nu vreau asta

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Du cainele la dresaj.Nu faci nimic daca il certi.

| negru30 a răspuns:

La 2 luni este ca un copil - nu o mai alinta mult - cand vorbesti serios cu ea trebuie sa stie - este mica inca - mai asteapta putin

| Lola23 a răspuns:

Cand face ceva rau striga la ea si du-o la locusorul ei... daca se misca de acolo du-o din nou pana se linisteste si nu o mai baga in seama.