| gabrilion a întrebat:

cum imi pot convinge parintii sa imi cumpere un catel ( in special pe mama)? De cand eram mic doream unul. Avand in vedere ca am 12 ani, sunt baiat si locuiesc intr-un apartament destul de mare la parter?

1 răspuns:
| mihaellaandreea a răspuns:

Salut! o sa incep spunandu-ti ca un catel e o responsabilitate mare 1 si eu am 12 ani dar spre deosebire de tine am 3 cateusi! uite de exemplu poti sa incepi sa cumperi fara stirea parintilor cosulet, mancare, jucarii si sa faci rost de un catel in special ca sa nu ai prbleme cu caldurle. dar inante sa aci rst de un catel pui problema in felul urmator: mama u ma iubesi / ea desigur ca raspunde ca da atunci te rog sa-ma lasi sa fiu responsabil vreau un catel daca n merge ii spui ca asa cum te-a dorit ea pe tine asa doresti si tu un catel pe care sa-l iubesti! bafta