| corinutz07 a întrebat:

DAU FUNDA celui mai util raspuns.Eu ma aflu acum la sat la bunica,iar azi dimineata am vazut ca pisicul bunicii Cotofei mergea schiop, de parca iar fi rupta labuta din fata.Nu pot pleca la un veterinar acum, dar as vrea sa-mi spuneti ce as putea face ca sa nu mai mearga schiop. Poate sa ii pun un bandaj dar nu stiu bine cum.Va rog ajutatima.Multumesc.

2 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Doar veterinarul poate decide daca il are rupt sau doar si l-a fracturat.
Tu poti doar sa il masezi pana mergi cu el la veterinar. Bandajul nu ete bun sa il pui tu, deoarece o sa i se opreasca sangele. Veterinarul o sa ii puna ceva care o sa il tina drept, daca e fracturat.iar daca este rupt, o sa il opereze. Pisica bunicilor tai sta afara? Incearca sa vezi daca este grav. Incearca sa il indrepti.dar sa nu faci tare si daca vezi ca il doare, incetezi. Dar daca face asta cineva fra experienta nu este bine. Deci, mai bine, il masezi pana mergi la veterinar. Succes!

| Greenscarf26 a răspuns:

Pai tu nu cred ca ai avea ce sa ii faci, fiindca doarun veterinar ii poate pune un fel de ghips sau sa il bandajeze cum el stie...deci cel mai bine ar fi sa il masezi sau sa ii pui crema acolo, de galbenele, cred happy