| HauHauMiau a întrebat:

Buna TPU.De 4 zile mi-am pierdut pisica.Cred ca a fugit dimineata,duminica, dar eu am observat ca nu mai e in casa seara, deoarece eram bolnava si stateam mai mult in pat.Am cautat-o seara si azi si ieri...nu am gasit-o.In casa nu este.Banuiesc ca ar fi sarit de la balcon. Avea mancare, avea apa...Stateam la bloc si ea statea in apartament, nu iesea din casa.O sa se intoarca inapoi? Ce sa fac sa o gasesc?

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Posibil sa se intoarca daca mai stie cum, mai caut-o prin jurul zonei respective si cam atat poti sa faci.

| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa o cauti. Cu cat trece mai mult timp, cu atat scade sansa de a o recupera, pentru ca devine mai precauta si nu mai vine cand o chemi. Caut-o imediat dupa lasarea intunericului, dimineata devreme si, cel mai mine, pe la ora 2 dimineata. Cheam-o chiar daca nu o vezi.
Iti pun un link daca stii sa citesti in engleza.
http://www.petmd.com/cat/care/guide-finding-lost-cat

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

O cauti prin jurul blocului sau dai anunt pe net