| Sparkles26 a întrebat:

Deci un prieten de al meu tocmai si-a luat o catelusa care nici o luna nu are si nu stie ce sa ii dea de mancare. Bobite? Mancare facuta in casa(speciala pentru caini)? Mancare umeda? Sau sa ii dea cu biberonul? Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Ilovedogs234 a răspuns:

Pai ar fi bine sa ii dea cu biberonul(laptele de vacă e cel mai bun) inca o luna sau 3 săptămâni. A luat o cam mica dar daca are multa grija de ea e bine. Sfat: scoate o afara cu lesa abia la 4 luni iar casă o invete sa facă afara pana la 3 luni cam asa ar trebui sa o inveti sa facă la ped(il gasesti peste tot la magazinele veterinare sau la cele pentru animale). Daca nu stii cum arată intreab o pe doamna/domnul de acolo. De abia la 3 luni dai bobite cea mai buna mâncare pentru catelusi si căței este Acana mâncarea asta o dau si eu catelului meu. Acana puppy small(daca e pui de talie mica) si Acana pentru cățelusi de talie mare(asa spune-i doamnei/domnului de la magazin) Acana adult small dog(pentru căței adulti de talie mica) Acana pentru căței de talie mare. Cam asta e tot.

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cam mica o luna, cred ca i-ar fi fost bine sa mai suga inca 2 saptamani la mama ei, in fine daca mananca sa ii cumpere mancare umeda la plic pentru catei mici, lapte normal sub nici o forma ca nu e bun, ii face mai mult rau. Exista si lapte pentru catei mici formule speciale prin magazinele de specialitate.si principalul lucru ar fi sa mearga la un veterinar sa i faca deparazitare si il amureste acolo cum trebuie sa ingrijasca un sufletel asa de mic

| Sparkles26 explică (pentru Felys):

Multumesc! Nu lapte normal, ii da ceva special pentru pui