| anonim_4396 a întrebat:

Duminica am dat drumul la rate prin curte sa manance iarba! Seara le-am bagat si am vazut ca o rata nu putea sa mearga cu o laba! A doua zi era laba foarte umflata.Nu are piciorul rupt ca daca il avea atunci cand o luam in brate il misca! Este foarte umflat si nu stiu de ce! Stiti voi de ce are piciorul asa? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Opianne a răspuns:

Încearcă să o duci la veterinar. Stiu că nu d comod, dar sărmanul animal nu merită să sufere

5 răspunsuri:
| Opianne a răspuns:

Poate fi o infecție.

| anonim_4396 explică (pentru Opianne):

Acum am vazut ca incepe sa mearga cu ea
Dar tot atat de umflata e

| anonim_4396 explică (pentru Opianne):

Da! Dar acum a inceput sa mearga cu acea labuta si acum nu mai eete chiar asa de umflata labuta

| Opianne a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă bucur sa aud. Sper să își revină.
Poti sa o ajuți un pic cu ceva unguent cu antibiotic. Eu i-am dat câinelui cu baneocin. Dar foarte foarte puțin.

| anonim_4396 explică (pentru Opianne):

Da! o sa ii dau

| Opianne a răspuns (pentru anonim_4396):

Încearcă să o duci la veterinar. Stiu că nu d comod, dar sărmanul animal nu merită să sufere