| UnCopilÎnMiniatură a întrebat:

Eu acum câteva zile m-am mutat la casă sad. Şi aici am o vecină bătrânică care nu suportă pisicuţele sad, iar mătuşa mea mi-a dat mai demult doi puiuţi de la pisica eibatting eyelashes. Şi unul dintre ei s-a dus la bătrâna în curte acum 2-3 ore şi a venit acum câteva minute cu ea moartă la uşăă crying. Mi'a otrăvit'oo! crying crying angry

Ce pot face să numai plâng? M'am obişnuit cu acestă pisicuţă pentru că cealaltă pisicuţă e a surorii mele, am încercat să mă joc cu căţelul şi să fac ceva să nu mai îmi aduc aminte cum a venit cu ea la uşă crying crying crying crying.

Mulţumesc! love struck kiss crying

16 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Bai lume cum puteti sa ziceti sa isi ia alta? Fiecare are coltusorul lui in inima. Eu sincer daca as fi in locul tau as aduce politia la ea la poarta. Pa ce draq sa aiba ea, e pisica ta. Politia e singuru mod, pentru ca daca vede ca nu faci nimic ea se va obisnui si o sa continue. Politia macar ii va da o amenda, ceva si va vedea ca nu va scapa nepedepsita. Sau te duci la ea la usa si ii zici. " Tu mi-ai omorat pisica. Sa sti ca nu scapi nepedepsita. Iti poti cere scuze acum sau politia vine aici." Eu asa as face.

| BloodPrison a răspuns:

Pai ai putea sa iti iei alta pisicuta la fel...vai dar ce batrana rea, cum d-zeu sa-ti omoare pisica si sa mai vina si la tine acasa cu ea moarta, ciudati mai sunt unii oameni

| ioanamaria56 a răspuns:

crying crying crying Vai ce batrana rea! Daca uraste pisicile macar sa ti-o aduca la usa vie si nevatamata, sa ti-o dea in brate si sa iti zica "sa nu se mai intample", dar chiar in halul asta... Daca as fi prietena cu tine, ti-as lua o pisicuta exact ca aceea daca as avea bani.Revenind la intrebare, nu ai vrea sa faci ceva in legatura cu asta? Atunci, zi-le parintilor, prietenilor si rudelor, si convinge-i sa iti ia o alta pisica si daca vrei, sa se duca la usa batranei si sa faca o plangere batranei.Ar trebui sa iti ia batrana o pisicuta exact ca aia.Pot sa ii spuna parintii tai chestia asta.Ca sa nu mai plangi, poti suna niste prieteni sa ii chemi la tine acasa sau sa vorbiti la telefon si sa te consoleze, ii poti ruga pe parinti sa te linisteasca, sau poti vorbi cu sora ta, sa te consoleze si ea, iar poate te lasa sora ta sa te joci cu pisicuta ei. Poti sa iti iei o pisicuta identica ca aia care s-a dus din lumea celor vii. Asta e.Ce s-a intamplat, s-a intamplat.Cum a zis si somebody, mare grija sa nu mai intre vreo pisicuta de-a ta la vecini.Acum imi trebuie si al 4-lea servetel, caci am inceput sa plang si eu de cand am terminat de citit intrebarea.

| ioanamaria56 a răspuns:

Daca matusa ta mai are puiuti de pisica, poti sa ii mai ceri unul, doi sau cati vrei.

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Stiu cum e
Si eu am avut un motan mare... si mi l-au otravit vecinii pentru ca intrau la ei in curtesad

| Anonymus314 a răspuns:

Pai,o sa treci peste asta, pana la urma e doar un animal.mai sunt sute si mii ca el.

Răspuns utilizator avertizat
| Aiureeaaa a răspuns:

Te inteleg
am avut si eu un catel pichinez si a fost otravit
il aveam de fmult tmp si aveam amintiri speciale cu el desi nu era al meu l-am gasit pe strada
s-a luat dupa matusha mea
n-am sa uit nicioadata figura lui cand l-am vazut mortcrying

nu cred ca poti face ceva
imi pare rau incearca sa faci ceva
bfta

| nanalicious a răspuns:

Incearca sa faci rost de o pisica cu aceleasi trasaturi si sa o obisnuiesti cu numele celeilalte pisici. Sa o dresezi la fel (daca ai dresat-o pe cealalta). Si te gandesti ca acum ai primit-o de la matusa ta. Funda?

| Ellutza98 a răspuns:

Buna.acea vecina daca nu suporta pisicile ar trebui sa le lase. Vreau sa zic ce nb trebuia sa o otraveasca? Cred ca ar trebui sa le spui parintilor ce s-a intamplat.Si incearca sa te gandesti la altceva.nu stiu.iesi cu prieteni sau citeste niste glume...fa ceva ca sa razi. Sper ca ti-am fost de folos.Sorry pentru pisicasad.

| natsumi346 a răspuns:

Pe mine ma alergat o batrana prin vie si ca sa nu ma mia vada m-am imbracat in niste haine
Era cald pe atuncea si suportam caldura cat decat dar odata a sunat politia si a venit si mia daramat copacul cu casa si ma si inchis intr-o casa vechie cu ceilati copii care au fost prinsi si am evadat si baba va trebuiii sa plece din branesti sau sun la primar sa ii darame casa.

| natsumi346 a răspuns:

Eu am fost alergata toata viia de o baba care isi lasa nepotiii sa ma umple de mocirla si funingine si sa ma faca de comanda iti dai seama ce baba era aia.
Si mie o baba mia otravit motanul meu nasturel care imi era drag de el si il iubeam il ingrijam si oferam mancare.
Baba ia o sa plateasca ce mi-a facut motanului si pentru acea fuga prin vie ca in amintiri din copilarie la ciresi. Acuma trebuie sa ma ascund de acea baba care vine la vie mereu in fiecare vara.

| UnCopilÎnMiniatură explică (pentru natsumi346):

Dar de ce te alerga? laughing
Şi îmi pare rău pentru motănelul tău sad

| natsumi346 a răspuns:

Mie baba aia trebuie sa imi plateasca motanul cu alt motan la fel de aceeasi rasa albastru de rusia.

| Eliza_4560 a răspuns:

Incearca sa iti cumperi o pisica asemanatoare cu cea care ai avut.o:*

| Didy14 a răspuns:

Du-te spune-i ce simti nu stiu spune-i ca nu este ce-a mai importanta femeie de pe pamant si spune-i sa iti i-a alta noua