| Potterhead77 a întrebat:

Buna TPU!
Eu am o pisica care a avut o gestație de aprox. 2 luni, iar apoi a fatat in data de 5 mai, dar nu stiu exact unde. Suspectez ca printr-o şura de prin vecini, dar nu sunt sigura. Pisica vine acasa de 2-3 ori pe zi sa manance, iar dupa ce termina, pleaca, cred ca la pui. (Tin sa mentionez ca ea nu e o pisica de casa, sta doar afara). Cand vine sa manance, ma uit la ea, si are 4 sfarcuri supte, deci cred ca are vreo 4 pui (este prima data cand fata). Credeti ca este vreo sansa sa aduca puii acasa? Daca da, cand?(puii au aproape o luna)

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ii aduce când or sa fie flamanzi aia mici, cam pe la 8 săptămâni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine urmaresti pisica si o da vezi unde are puii.
Dar fii foarte discreta, sa nu banuiasca nimic.

| Syrten a răspuns:

Depinde de zona unde locuiesti, dacă puii nu au contact cu oamenii se sălbăticesc ( am pățit acum câțiva ani cu puii pisicii mele, te făceau bucățele la câteva săptămâni ). Încearcă să îi faci un culcuș undeva cald și e posibil să aducă puii în locul respectiv.