| DelphhiN a întrebat:

Buna tuturor!
Am o pisica in jur de un an, are probleme la un ochisor si de vineri de la ora 2 cand a iesit afara nu a mai venit acasa!
Mentionez ca nu alipsit niciodata atat de mult! Am cautat-o pe la vecini, prin paduri, pe langa casa dar nu reusesc sa dau de ea.
Eu locuiesc la o ferma unde sunt mai multe pisici si motani...deci nu cred ca a plecat dupa motan avand in vedere ca are aici 3-4 cred...
Oare mai vine acasa?

12 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Am avut si eu un motan anul trecut, dar a plecat si nu s-a mai intors pentru intotdeauna! Poate ca pisicuta era bolnavioara si nu se simte bine, a sarit pe geam si a plecat departe de casa stapanilor ca sa moara pe drum si sa nu se sufere stapanii sa-i! La fel asa fac si cainii!

| DelphhiN explică (pentru untu):

Nu era bolnavioara.
manca, se juca.statea pe afara cu alte pisici... cu siguranta nu era bolnavioara, avem o singura problema la un ochisor... dar era genetic.

| untu a răspuns (pentru DelphhiN):

Inteleg! Saracuta de ea! E ciudat ca a plecat asa! Si mie imi plac cainii si pisicii de rasa si maidaneze! Poate ca nu a plecat de tot,cred ca s-a ascuns pe undeva pe langa casa, in curte, in magazie sau in ograda! Cred ca o sa vina inapoi, daca nu va lipsi mult, sper!

| DelphhiN explică (pentru untu):

Si eu sper din tot sufletul sa vina inapoi.Imi lipseste atat de mult! Sper doar sa nu fi murit ca e o vreme atat de aiurea, si fara mancare... si era si tare fricoasa. Doamne ajuta sa vina acasa.

| untu a răspuns (pentru DelphhiN):

Sa dea Domnul sa vina acasa! Ce nume are? Eu am un motan vargat care este botezat TOMITA si e tare frumos si are o personalitate deosabita!

| DelphhiN explică (pentru untu):

Pisica mea e toata neagra si o cheama "Tiganca". e o pisica tare dragalasa, de cand o am niciodata nu a facut in casa! e foarte curata si ingrijita!

| untu a răspuns (pentru DelphhiN):

Wow! Ce frumusete! big grin

| PersonajFictiv a răspuns:

Posibil sa vina, stiu ca animalele au ele o luna de imperechere si e posibil sa se fi dus in vacanta cu iubi.
"hey baby miow. lemme show u somthin' " si s-au dus.

| DelphhiN explică (pentru PersonajFictiv):

Sper din tot sufletul sa vina!
Dar ea era micuta avea pana intr-un an, deci nu cred ca era ea de imperecheat, plus ca in ultima perioada am observat ca "sanii" se umflasera putin, dar burtica nu.
Si totusi de ce ar fi plecat undeva unde sa nu aiba adapost, mancare. Pe cand putea sta acasa sa aiba si adapost si mancare si chiar si motani in jurul ei.

| NGheorghe a răspuns:

Si eu am avut un "excursionist" dar l-am crescut de mic ( de la 2 săptămâni), si ne jucam cu el zilnic cu mingi de ping-pong si gheme de hârtie legată cu ață, sărea peste tot după ghem (pe pat, fotolii, mobila, pe birou). De la un an îl duceam pe afara, stăteam la etajul 3, vara mai stătea o zi sau doua afara dar iarna se întorcea in fiecare seara, singur urca scările si mieuna la usa. D.in al doilea an vara se întorcea si o data la săptămâna. Cunoștea tot ce mișcă in cartier (intr-o parte erau si case), ba îl vedeam pe un garaj, ba intr-un copac, ba sub o mașina, câteodată îl strigam aiurea si apărea, ba o data am avut nevoie de el ca a venit un șobolan de pe la o casa si a intrat intr-o debara cu biciclete si lemne pe acolo si l-am strigat in fata blocului si a apărut din senin... si aprins șobolanul foarte ușor, îl lovea cu lăbuță peste picioarele din spate si șobolanul făcea tumbe de vreo doua trei ori după care l-a luat de gât si l-a dus afara. N-am mai văzut așa ceva: un șobolan ce sarea peste tot, a venit "excursionistul", doua tumbe, si n-a mai mișcat deloc, nici măcar un sunet.
După ce l-am văzut ca s-a întors singur o data nu mi-am făcut griji ca nu se va întoarce acasă, avea locurile lui unde dacă se punea nu îl dădea nimeni la o parte, si ii plăcea peștele proaspăt de făcea foarte urat dacă îl hârâiam...
A ta a mai revenit?

| andreitmm a răspuns:

Da si eu am avut una, si intr-o zi cand am plecat la cursuri am uitat sa inchid geamurile si mi-a sarit geamu de la balcom. am cautat-o toata zona si nimic laughing