| AdelinaPopovici3092 a întrebat:

Bună TPU.! happy
Eu iubesc mult caii şi de mică am visat să merg la o şcoală unde să am un cal al meu şi să călăresc. Ei, un film mi-a retrezit dorinţa. Vreau să ştiu exact, dar vă rog să nu răspundeţi dacă nu ştiţi. Există şcoli de echitaţie? Adică nu numai cursuri. Cum sunt şcolile NORMALE unde şi înveţi materie dar şi călăreşti. VĂ ROG MULT să îmi daţi un răspuns! Dau fundă :*! happy

Răspuns Câştigător
| viperra a răspuns:

Nu exista, exista doar cursuri de echitatie, unde inveti doar sa calaresti.

| AdelinaPopovici3092 explică (pentru viperra):

Mersii pentru răspuns happy. Din păcate aşa e... sad! De ce nu se pot face şcoli pentru aşa ceva? :/ Pun pariu că s-ar înscrie mulţi copii...

| viperra a răspuns (pentru AdelinaPopovici3092):

Asa este...

| suntserios a răspuns (pentru AdelinaPopovici3092):

Pentru ca ar trebuie sa fie o scoala privata si ar costa zeci de mii de euro studiile acolo, iar in final ma indoiesc ca cineva ar vrea sa faca o scoala cu asemenea profil.

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ii iubesc mult.pe cai.sa-i pun la plug, la caruta sa traga, eu sa dau cu biciul si sa tin haturile.tu vrei sa-i caralesti? si lor le place sa fie caraliti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oamenii si caii se iubesc foarte mult. tii minte equus?

| AdelinaPopovici3092 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea înţeleg la ce te referi... happy Mă rog... Mersii că ai răspuns happy

| AdelinaPopovici3092 explică (pentru anonim_4396):

Nu laughing Ce-i ăla? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdelinaPopovici3092):

Https://www.youtube.com/watch?v=cQrQmvKdNrM
e un film, stii, in care calaretul si calul sunt aceeasi deitate. calul e energia lui spirituala. pegasus ii aducea pe oameni in olymp
cand ai spus de film initial m-am gandit la of women and horses, albume cu femei mangaind cai toamna, ceea ce ar fi sunat schizo sa explic ce e fashion in iubirea mea pentru cai, de aceea eram curios ce film ai vazut!

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

S-a făcut şi o fiară în numele lui.
http://youtu.be/hRJfS9sfyIk

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Ok farfuriutele mele de dulceata nu sunt niciodata la fel de fine
fallin’ love with.
https://www.youtube.com/watch?v=YxOZUseg5OI

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e. unul chiar l-a mangaiat din dragoste cu copita pe cap, pe tatal unui coleg, iar pe un coleg de la tara a vrut calul sa-l pupe si i-a papat o ureche.il iubea, ult de tot, cred ca-l placea chiar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti, satan?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.eu sant doamne-doamne, si va reamintesc ca animalele sant bune, necesare, dar sant imprevizibile si te pot omora din greseala.ai vazut la stiri cum omul acela a fost mancat de cainii, pe care i-a crescut? vreo 3-ori5 rotweileri?

| Mariusflo a răspuns:

Nu există, cel puţin la noi în şoală. Există doar cursuri, unde înveţi doar să călăreşti.