| Betyyyy a întrebat:

ieri am gasit o vrabie in parc aproape mancata de un catel.Am luat-o si acasa am vazut ca nu isi poate misca piciorul si aripa. I-am dat niste mei si alte seminte dar poate manca doar daca ii dau eu; apa nici nu bea. Ce ii pot face?

8 răspunsuri:
| sonya_5952 a răspuns:

Inceraca sa ii inmoi ciupul in apa un pic ca sa o convingi sa bea apa si continua sa o hranesti tu 2-3 zile si vezi daca da ceva semne de recuperare.Acum probabil pe langa ranile pe care le are este si foarte speriata. Daca in trei zile nu da semne ca incepe sa isi revina...parerea mea e ca ar trebui sa o asezi afara undeva intr-un loc mai ferit si sa o lasi linistita. Ai facut cam tot ce ai putut sad

| CautNume a răspuns:

Daca ai posibilitatea mergi la veterinar daca nu cred ca e mai bine asa daca sa stea in parc sa moara...

| sirina_7189 a răspuns:

Am gasit si eu o vrabie care nu se misca.Am hranit-o eu ca nu putea nici ea sa manance.Iar peste o zi, a zburat.Probabil ca a cazut din copac si era ametita; nu stiu ce avea. Oricum...te sfatuiesc sa o hranesti si sa ai grija de ea pana ce isi revine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca la un veterinar. Te poate ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o duci la un veterinar si ai facut f bine ca ai luat o acasa
du-te cu ea la un veterinar si mult succes sper sa se faca bine

| iulianh a răspuns:

Din pacate, nu-i poti face nimic intr-o stare ca asta. Daca ai timp si bani o poti duce la un veterinar, dar cat mai repede...

| Betyyyy explică:

Acum si-a mai revenit din fericire, mananca singura si bea apa dar tot nu poate zbura din cauza aripei.Va sta cu mine pana se va face bine.Multumesc pentru raspunsuri.big hug

| Ninjely a răspuns:

Daca asa zici: ca ai gasit-o in parc aproape mancata, deci este clar. Ea nu bea apa din cauza ca se poate sa fi fost prea speriata. Cel mai bine te-ai de ce cu ea la veterinar si i-ai explica totul doctorului. Multa bafta!
Please funda?